Balkanların Nostradamus’u Baba Vanga’nın 2024 Kehaneti Gerçek Oldu

31 Ocak 1911’de dünyaya gelen Baba Vanga’nın hayatı bir kasırgayla değişti. Hayatında dönüm noktası olan bu kasırga Baba Vanga’yı 2 kilometre uzağa fırlattı. Vanga bulunduğunda gözleri kum ve tozla kaplıydı. Şiddetli ağrılar nedeniyle gözlerini açamayan Baba Vanga’yı hiçbir tedavi iyileştirmedi.

Kehanetleri arasında doğal afetler, koronavirüs, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması ve 11 Eylül saldırısını bilen Baba Vanga’nın kehanetleri gündem olmayı sürdürüyor.

16. yüzyıl kahini Nostradamus ile eş kabul edilen Baba Vanga’nın 2024 yılına dair iki öngörüsü gerçekleşmeye başladı.

2024 YILI İÇİN İKİ KEHANETİ GERÇEKLEŞİYOR

Baba Vanga’nın 2024 yılı için “dünya ekonomik krizle yüzleşecek” kehanetinde bulunduğu belirtilirken İngiltere ve Japonya’da ekonomik krizlerin başlamaya başladığı aktarıldı. İngiliz medyası Birleşik Krallık’ta gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYH) Aralık ayına kadarki üç aylık dönemde beklenenden daha büyük bir oranda, yüzde 0.3 oranında düştüğüne dikkat çekildi.

Kör kahin Baba Vanga’nın bir diğer öngörüsü de bu yıl sağlık alanında ciddi gelişmeler yaşanacağı yönündeydi.

Geçtiğimiz haftalarda Oxford Üniversitesi, Francis Crick Enstitüsü ve London College Üniversitesi’nin yaptığı duyuruya göre akciğer kanseri aşısı üzerinde çalışıldığı doğrulandı. “LungVax” isimli bir aşı üzerinde uğraşıldığı ve 3 bin aşı için yaklaşık 2 milyon dolarlık fon topladıkları da belirtildi.

Baba Vanga kör bir Bulgar mistik, durugörü. Bulgaristan’da, Kozhuh dağlarında, Yer Rupite bölgesinde hayatının çoğunu geçiren bir bitki uzmanıydı.Kendisinin, paranormal yeteneklere sahip olduğu iddia edilir. Zheni Kostadinova 1997’de milyonlarca insanın paranormal yeteneklere sahip olduğuna inandığını iddia etti.

BABA VANGA KİMDİR?

Vanga çocukluk döneminde kahverengi gözleri ve sarı saçları ile sıradan bir çocuktu. Hayatında bir dönüm noktası bir kasırga (bu iddia o zamanlar meteorolojik kayıtlarda doğrulanmadı) oldu ve Vanga’yı 2 km uzağa fırlattı. Vanga sonradan çok korkmuş bir şekilde bulundu ve gözleri kum ve toz ile kaplıydı, bu yüzden şiddetli ağrıları nedeniyle gözleri açılamadı. Hiçbir iyileştirme çabaları sonuç vermedi. Az bir para ile sadece kısmi bir operasyon yapıldı, bu yüzden tekrar görebilmesi mümkün olmadı. II. Dünya Savaşı sırasında, Vanga’ya daha fazla inanan insan sayısı ile ziyaret çekti.

Ziyaret edenlerin yakınlarının hayatta olup olmadığı hakkında bir ipucu almak umuduyla kendisine geliyorlardı. 8 Nisan 1942 tarihinde Bulgaristan Çarı III. Boris’te kendisini ziyaret etti. 10 Mayıs 1942 tarihinde Vanga, Dimitar Gushterov ile evlendi. Kısa bir süre önce evlenen Dimitar ve Vanga, Petriç’e taşındılar. Dimitar sonra Bulgar Ordusuna katıldı ve zamanında Bulgaristan tarafından ilhak edilen Yunanistan Makedonyası’na gitmek zorunda kaldı.

Kocası 1947 yılında başka bir hastalık olan alkolizmin içine düştü ve sonunda 1 Nisan 1962 tarihinde öldü. Vanga meme kanserinden 11 Ağustos 1996 tarihinde öldü. Cenazesine birçok devlet adamı dahil olmak üzere büyük kalabalıklar katıldı. Vanga’nın vasiyetinin yerine getirilmesi için, Petriç’teki evi, müze haline getirilmiş ve 5 Mayıs 2008 tarihinde ziyaretçilerine kapılarını açmıştır. İkinci Dünya Savaşı’nın sonucundan Gandi’nin ölümüne, 11 Eylül saldırılarından Obama’nın ABD Başkanı olacağına kadar pek çok kehanette bulunduğu iddia edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir